Velikosti a typy vodících lišt

Velikosti a typy vodících lišt

Barevné kombinace provedení předokenních rolet

Barevné kombinace provedení předokenních rolet

Rolety

Pokud vybíráte vhodný typ zastínění interiéru jak v rodinném domě tak i v kanceláři, doporučujeme předokenní rolety. V nabídce máme jak variantu pro dodatečnou montáž, tak variantu pro nově postavené objekty.

Principem fungování venkovní rolety je její stahování a vytahování, nemá možnost naklápění. Pokud roletu stáhnete včas, nedojde k ohřátí okenní tabule a přehřívání interiéru. V místnosti vznikne velmi příjemné klima. Naopak v zimním období stažením rolety můžete zamezit únikům tepla z interiéru ven. Předokenní roleta má rovněž dobré akustické vlasnosti, takže omezí hlučnost z exteriéru a naopak.

Používáme hliníkové lamely, které jsou vyplněné polyuretanovou pěnou.


Rolety pro dodatečnou montáž

Rolety pro dodatečnou montáž, jak už název napovídá, jsou určené pro postavené budovy. Nemusíte se obávat zásahu do fasády, při dodatečné montáži rolet nehrozí budově žádné bourací práce, takže venkovní rolety jsou montovány rychle, čistě a bez jakéhokoli nepořádku.

Rolety pro dodatečnou montáž se vyrábí na míru, podle přesně stanovených rozměrů podle zaměrení. Naše předokenní rolety jsou vyhotoveny z kvalitních hliníkových komponentů, díky tomu mají rolety velmi dlouhou životnost.


Rolety pro novostavby

Rolety pro novostavby je vhodné řešit už ve fázi projektu stavby domu nebo pokud chystáte rozsáhlou rekonstrukci domu nebo kanceláře, i tam jsou vhodné. Můžete si zvolit mezi předokeními roletami se styroporovým nebo hliníkovým boxem pro omítání.


- Standardní způsob zabudování rolet

Míní se tím vytvoření kapsy pro box předokenní rolety ze standardních překladů. Tato varianta je nejlevnější a zároveň velmi jednoduchá. Velmi důležité je, aby kapsa byla ve svislé i horizontální části dostatečně obložena tepelnou izolací. Doporučujeme 30-50 mm tvrzeného polystyrenu.


- Předokenní rolety pro roletový překlad Heluz

Pokud je dům postaven z cihel Heluz, pak máte možnost použít originál Heluz roletový překlad. Tento nadokenní nosný překlad slouží pro osazení stínících systémů. Venkovní rolety tedy nejsou vyráběny s hlíkovým boxem, roleta se montuje přímo do překladu , která vlastně tvoří zároveň navíjecí box. Pouze ze spodu překladu se instaluje krycí plech, aby nábal rolety nebyl vidět. Překlady rolet Heluz jsou vyráběny v šířkách 36rolety35, 380, 400, 440 a 490 mm a výšce 238 mm. Schránka se vyrábí z jednoho kusu. Součástí překladů je tepelná izolace. Vnitřní a vnější stěny roletového překladu se opatřují cihelným obkladem. Uvnitř prostoru překladu je speciální drážka pro upevnění držáku hřídele rolety. Tyto drážky umožňují posunutí držáku rolety dle konstrukční šířky okna. Vodící lišty rolety se umisťují buď na omítku, zapouští se do zdiva nebo se upevňují na rám okna.


- Předokenní rolety pro roletový překlad Vario (Rono)

Pokud je dům postaven z Porothermu, lze použít originální roletový překlad Vario. Jedná se o univerzální plně nosný překlad nad okenním otvorem v obvodových stěnách, kam lze umístit předokenní rolety. Navíjecí box rolety s pancířem je umístěn do tohoto nadotvorového překladu, kde je pro něj připraven prostor pomocí překladového systému Vario (dříve označeném Rono). Hliníkové vodící lišty se připevňují na rám okna nebo do ostění. Díky tomuto systému je roletová schránka včetně motoru schována v překladu. Zvenku je na box možné osadit heraklit pro omítku nebo zateplení a omítku a tak dosáhnout velmi estetického vzhledu.


Velikosti navíjecího boxu předokenní rolety:

  • 137 x 137 mm
  • 150 x 150 mm
  • 165 x 165 mm
  • 180 x 180 mm
  • 205 x 205 mm


ČESKÉ VÝROBKY / OKNA / DVEŘE / PLOTY / GARÁŽOVÁ VRATA / STÍNÍCÍ TECHNIKA / ŽALUZIE / PARAPETY / SERVIS